Procedura ubiegania się o skierowanie do Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach


W jaki sposób ubiegać się o skierowanie

do Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach?

Do Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach kierowane są osoby starsze oraz osoby niepełnosprawne fizycznie, które wymagają całodobowej opieki, a tej opieki nie może im zapewnić ani rodzina ani gmina.

1. Osoba potrzebująca składa wniosek z podaniem do ośrodka pomocy społecznej w dwóch egzemplarzach z zaznaczeniem, że chce być skierowana do Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Na kopii prosi o potwierdzenie daty wpływu wniosku-podania. (Wzór wniosku-podania znajduje się w materiałach). Jeżeli osoba sama nie jest w stanie tego wykonać to może to zrobić za nią ktoś inny.

2. Do 14 dni od dnia złożenia wniosku-podania pracownik socjalny przeprowadza wywiad. Do wywiadu potrzebne jest zaświadczenie lekarza, że osoba wymaga całodobowej opieki i kwalifikuje się do domu pomocy społecznej dla osób w podeszłym wieku lub osób niepełnosprawnych fizycznie. (Zaświadczenie lekarskie wystawia lekarz rodzinny).

3. Do 30 dni kierownik ośrodka pomocy społecznej musi wydać w tej sprawie decyzję.

Ośrodek pomocy społecznej ma obowiązek skierować osobę najbliżej jej miejsca zamieszkania, a osoba ma prawo ubiegać się o skierowanie do Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach.

W trakcie rozpatrywania wniosku ustalona będzie odpłatność za pobyt w dps. Osoba ma prawo być skierowana do Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach bez względu na wysokość emerytury lub renty. Płacić za pobyt będzie 70% swojego dochodu. Dopłatę do kosztu utrzymania w DPS ustala kierownik OPS.

W przypadku braku osób zobowiązanych do alimentacji dopłatę do kosztu utrzymania w DPS ma obowiązek wnosić gmina.

4. O dacie przyjęcia osoba lub jej rodzina zostanie powiadomiona przez pracowników Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach.Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
38KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Informacja wytworzona przez:
Leszek Ignatowicz
email: informatyk@powiatwodzislawski.pl tel.:(32) 453 99 87
, w dniu:  31‑01‑2011 21:43:44
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Leszek Ignatowicz
email: informatyk@powiatwodzislawski.pl tel.:(32) 453 99 87
, w dniu:  31‑01‑2011 21:43:44
Data ostatniej aktualizacji:
31‑01‑2011 21:43:44
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie